O mnie

Andrzej Paprota – ponad 25 lat doświadczenia w doradztwie podatkowym

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (dyplom z wynikiem bardzo dobrym). W 1997 r. zdał egzamin na doradcę podatkowego. W 1999 r. ukończył  aplikację radcowską i został wpisany na listę radców prawnych.

Obecnie sprawuje funkcje członka Państwowej Komisji Egzaminacyjnej Do Spraw Doradztwa Podatkowego (Komisja egzaminuje kandydatów przystępujących do egzaminu na doradcę podatkowego).

Sprawował funkcję arbitra przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych.

Wszechstronne, ponad 25 letnie doświadczenie zawodowe, zdobywał nieprzerwanie od 1994 r. w organach podatkowych, a od 1997r. w wielkich międzynarodowych firmach. W latach 1994 r. – 1997 r. pracował w Izbie Skarbowej. W latach 1997 r. – 2002 r. pracował w jednej z firm „wielkiej czwórki”, tj. w spółce KPMG. Polska. W latach 2002 r. – 2011 r. był zatrudniony, jako radca prawny i doradca podatkowy w grupie kapitałowej STRABAG.

Od 2011 r. prowadzi własną kancelarię prawniczą zajmującą się, m.in. kompleksową obsługą prawną i podatkową przedsiębiorstw z różnych branż oraz reprezentacją klientów w postępowaniach podatkowych i przed sadami administracyjnymi. Prowadził, w większości z sukcesem, kilkaset spraw reprezentując podatników przed organami podatkowymi, sądami administracyjnymi i NSA.

Specjalizuje się w prawie podatkowym, prawie spółek, w tym fuzje i przejęcia spółek, postępowaniach przed organami podatkowymi oraz w postepowaniach sądowych, prawie zamówień publicznych, prawie nieruchomości i budowlanym, prawie pracy i ubezpieczeń społecznych.