Doradztwo prawne Warszawa

Kancelaria radców prawnych świadczy bogaty zakres usług doradztwa prawnego. Mamy prawie 25 – letnie doświadczenie zawodowe. Prowadzimy sprawy z różnych dziedzin prawa w Warszawie i nie tylko. Do każdej z nich mamy indywidualne podejście, a lata praktyki w zawodzie radców prawnych pozwoliły nam zdobyć doświadczenie pozwalające pomóc szerokiemu gronu naszych klientów. Zdajemy sobie sprawę, że pomoc prawnika w wielu sytuacjach jest niezbędna. Jesteśmy po to, aby zapewnić wsparcie przedsiębiorcą i osobom prywatnym w zakończeniu wszelkich postępowań sądowych oraz służyć doradztwem prawnym uwzględniającym indywidualne uwarunkowania.

dokumenty - kancelaria doradztwo prawne

Zakładanie i przekształcanie spółek

Nasza kancelaria udziela porad prawnych dotyczących zakładania i przekształcania spółek. Prowadzimy rejestrację spółek, a także rejestrację wszelkiego rodzaju oddziałów, fundacji, stowarzyszeń oraz organizacji pożytku publicznego. Prowadzimy postępowania w zakresie przekształceń różnych rodzajów spółek oraz łączenia i podziału spółek. Organizujemy zgromadzenia wspólników i akcjonariuszy, a także opracowujemy stosowne regulaminy. 

Jesteśmy gotowi świadczyć niezbędne porady naszym klientom na każdym etapie funkcjonowania ich spółek.

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Przygotowaliśmy bogaty pakiet porad prawnych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych dla pracodawców. Doradzamy w kwestiach zawierania i rozwiązywania umów o pracę oraz zakazu konkurencji. Przygotowujemy regulaminy pracy i wynagrodzeń oraz oferujemy pomoc prawną w zakresie restrukturyzacji zatrudnienia, indywidualnych i grupowych zwolnień oraz przy przejęciach zakładów pracy.

Łamanie prawa pracy przez pracodawców oraz problemy z ubezpieczeniami społecznymi to coraz częściej spotykane tematy postępowań sądowych. Pomagamy klientom w sporach z pracodawcą i reprezentujemy ich przed sądami wszystkich instancji między innymi w sprawach dyskryminacji, pakietów socjalnych czy rozwiązywania umów o pracę. Doradzamy również osobom prywatnym w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych i społecznych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Dochodzenie odszkodowań

Dochodzimy odszkodowań z tytułu szkód osobowych, majątkowych, komunikacyjnych, błędów medycznych, wypadków przy pracy i innych. Udzielamy pomocy w sprawach odszkodowawczych związanych z polisami OC, uzyskiwaniem zadośćuczynienia związanego z kosztami leczenia oraz szkodą na mieniu, bólem i cierpieniem po wypadku. Pomagamy w uzyskaniu stosowanego odszkodowania za śmiertelne wypadki bliskich.
 

Reprezentujemy naszych klientów w każdego typu postepowaniu likwidacyjnym przed ubezpieczycielem, zgłaszaniu szkód, negocjacjach. Dochodzimy odszkodowań przed sądami wszystkich instancji. Oferujemy profesjonalną pomocą w szacowaniu należnej wartości roszczeń oraz pomagamy wypełnić niezbędne formalności i zgromadzić pełną dokumentację potrzebną do uzyskania pełnowartościowego odszkodowania.

dokumenty - kancelaria radców prawnych

Prawo rodzinne i spadkowe

Sprawy dotyczące prawa rodzinnego i spadkowego, to szczególny rodzaj postępowań, które wymagają od prawników empatii, zrozumienia i wyrozumiałości. W naszej kancelarii pracują ludzie oddający się swojej pracy i próbujący znaleźć jak najlepsze rozwiązanie konfliktów. Zajmujemy się sprawami dotyczącymi małżeństwa (w tym kwestii praw i obowiązków małżonków, podziału majątkowego, separacji, rozwodów). Reprezentujemy naszych klientów w sprawach spadkowych, w których następuje stwierdzenie jego nabycia, odrzucania, przyjęcia lub działu spadku. Pomagamy również w postępowaniach dotyczących zachowków i wydziedziczenia.

dokumenty - kancelaria radców prawnych

Doradztwo prawne Warszawa z innych dziedzin

Prawnicy i radcy prawni w naszej kancelarii udzielają również porad prawnych z zakresu innych dziedzin prawa, takich jak:

  • prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne,
  • prawo budowlane,
  • ochrona danych osobowych,
  • zamówienia publiczne,
  • prawo przewozowe,
  • prawo medyczne.

Zachęcamy do powierzenia swoich spraw naszym doświadczonym prawnikom.